Pro rok 2020 připravujeme:

Pro rok 2020 připravujeme:

Naši letošní sezónu otevřeme v pátek 19. června 2020 v Českém Krumlově slavným dílem Claudia Monteverdiho z roku 1608

"Il Ballo delle ingrate" (Nevděčnice)

Český Krumlov, Jezuitský sál Hotelu Růže od 18:00 hodin. Nenechte si ujít! https://www.facebook.com/events/427999588039184/

 

Pražská premiéra pořadu "Hudba, poezie a tanec u dvora Alžběty I." se překládá z plánovaného 30. března 2020 na nový termín 1. října 2020 (Praha, Refektář Emauzského kláštěra od 19:00 hodin).

Tento ojedinělý pořad spojuje renesanční hudbu, zpěv a verše s tancem. Zazní Milostné písně nejslavnějšího skladatele a loutnisty shakespearovské Anglie ­– Johna Dowlanda (1563–1626) v podání Tomáše Hály (renesanční virginal) a Marie Šimůnkové (soprán), tančit na mnohé z nich bude Barbora Šímová a Ladislav Beneš (Hartig Ensemble, choreografie Barbora Šímová). Slavné sonety W. Shakespeara přednese neopakovatelným způsobem Pavel Soukup.

Vstupenky: www.krcalova.cz

Hudba, poezie a tanec u dvora Alžběty I.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 V přípravě (termín premiéry zatím neurčen)

"Výlet do Španěl"

 Výlet do španěl Hartig Ensemble – Tance a balety tří staletí

(Pořad ke 130. výročí narození Karla Čapka a 110. výročí vydání jeho Španělských listů pod záštitou Společnosti bratří Čapků)

Účinkují:

Pavel Soukup (recitace)

Filip Dvořák (cembalo, klavír)

Hartig Ensemble-Tance a balety tří století  (tanec, kastaněty)

umělecká vedoucí Helena Kazárová

Dramaturgie: Helena Kazárová

Kostýmy: Roman Šolc

Durata:  60 min

Počet účinkujících: 6

Technické požadavky: klavír, cembalo (můžeme dovézt), taneční prostor cca 5x6 m, ozvučení

Naším pořadem bychom chtěli vzdát hold velkému spisovateli a spojit jeho živé líčení španělského koloritu s prožitkem hudby a tanců, kterými Španělé po několik století obohacovali a ovlivňovali   nejen evropskou kulturu. Pro ten účel jsme vybrali a nastudovali taneční skladby z období od baroka, přes  Goyovu dobu a romantismus až po současnost. Sarabanda, fandango a tance typu bolera až po španělské tance z Čajkovského baletů se spojí s Čapkovým vyprávěním, aby vám zprostředkovali uhrančivý výlet do Španěl.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obnovená premiéra jediného baletu Ludwiga van Beethovena k  250 letům od jeho narození:

https://www.facebook.com/events/696097217620688/

18. července 2020, Letní scéna HAMU, Florea Theatrum

Ludwig van Beethoven: Prométheovi lidé (1801), op. 43

The Creatures of Prometheo

Hraje: Orchestr Musica Florea

Režie a choreografie: Helena Kazárová

Dirigent a hudební nastudování: Marek Štryncl

V hlavních rolích: Václav Janeček/Luboš Hajn, Radka a Adam Zvonařovi j.h. a další

Kostýmy: Roman Šolc

Scéna: Jiří Bláha a Václav Krajc

Vstupenky: www.musicaflorea.cz

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20. - 26. červenec 2020 - tentokrát v Praze!

3. Letní akademie Hartig Ensemble

Letošní LAHE bude zaměřena na skupinové tance baroka (anglické country tance a francouzské kontratance - pro začátečníky i pokročilé) a na jevištní repertoár 18. - 19. století ovlivněný Španělskem (sarabanda, cachucha, španělské tance z Čajkovského baletů - pro zájemce s dobrou klasickou technikou). Bližší info zveřejníme záhy.

Pro rok 2019 připravujeme:

Pro rok 2019 připravujeme:

  • Melodram s baletem z konce 18. století českého skladatele Václava Bartoloměje Praupnera Kirké (1789). Společný projekt s orchestrem Musica Florea, novodobá premiéra v historicky poučené interpretaci - konec června 2019, mobilní divadlo Florea Theatrum na Letní scéně HAMU, Praha.

 

 

 

 

  • 2. Letní akademii Hartig Ensemble – 14.-20.7.2019 v Českém Krumlově

 

     

 

  • Zahajovací večer pro MHF Český Krumlov v zámecké zahradě – 19.7.2019

 

 

 

  • Obnovenou premiéru Händlovy Terpsichory (1734) spolu s pastorálním pot-pourri z nejoblíbenějších barokních a rokokových tanců a písní, včetně Rebelových Les caractères de la danse25.7.2019 v Barokním divadle zámku Český Krumlov, společně s orchestrem Musica Florea.

 

 

 

 

  • Nový program složený ze Španělskem ovlivněných tanců různým období a hudebních skladeb s pracovním názvem Od dona Quijota ke Carmen.
 

 

 

 

Letní akademie Hartig Ensemble - aktuálně

Letní akademie Hartig Ensemble - aktuálně


 

V těchto dnech (5.-11. srpna 2018) probíhá naše první mezinárodní Letní akademie Hartig Ensemble, a sice v prostorách Klášterů Český Krumlov a SHZ Český Krumlov. Toto týdenní soustředění zájemců o dobové tance, navazuje na tradici kurzů tanců 17. a 18. století, pořádaných od roku 2005 v Českém Krumlově profesorkou Helenou Kazárovou z katedry tance pražské AMU, která je zároveň uměleckou vedoucí Hartig Ensemble a odborným garantem letošní Letní akademie. Sjelo se 16 účastníků z pěti zemí, aby zde studovali hru na kastaněty a historické tance se španělským vlivem či duchem, včetně v Čechách neznámého stylu španělského klasického tance z konce 18. století, tzv. „školy bolera“ (Escuela Bolera) pod vedením anglické specialistky Jane Gingell.


Renesanční a barokní repertoár a další doprovodný program vedou lektoři ze souboru Hartig Ensemble (www.hartigensemble.cz). V případě příznivého počasí se v sobotu 11.8.2018 od 14 hodin uskuteční malá ukázka nastudovaných tanců na nádvoří klarisek v Klášterech.


Letní akademie Hartig Ensemble se koná ve spolupráci s NPÚ, Kláštery Český Krumlov, Státní hrad a zámek Český Krumlov a Studijní centrum, HAMU Praha a Nadací barokního divadla Český Krumlov.