Letní akademie Hartig Ensemble - aktuálně

Letní akademie Hartig Ensemble - aktuálně


 

V těchto dnech (5.-11. srpna 2018) probíhá naše první mezinárodní Letní akademie Hartig Ensemble, a sice v prostorách Klášterů Český Krumlov a SHZ Český Krumlov. Toto týdenní soustředění zájemců o dobové tance, navazuje na tradici kurzů tanců 17. a 18. století, pořádaných od roku 2005 v Českém Krumlově profesorkou Helenou Kazárovou z katedry tance pražské AMU, která je zároveň uměleckou vedoucí Hartig Ensemble a odborným garantem letošní Letní akademie. Sjelo se 16 účastníků z pěti zemí, aby zde studovali hru na kastaněty a historické tance se španělským vlivem či duchem, včetně v Čechách neznámého stylu španělského klasického tance z konce 18. století, tzv. „školy bolera“ (Escuela Bolera) pod vedením anglické specialistky Jane Gingell.


Renesanční a barokní repertoár a další doprovodný program vedou lektoři ze souboru Hartig Ensemble (www.hartigensemble.cz). V případě příznivého počasí se v sobotu 11.8.2018 od 14 hodin uskuteční malá ukázka nastudovaných tanců na nádvoří klarisek v Klášterech.


Letní akademie Hartig Ensemble se koná ve spolupráci s NPÚ, Kláštery Český Krumlov, Státní hrad a zámek Český Krumlov a Studijní centrum, HAMU Praha a Nadací barokního divadla Český Krumlov.